Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
Regulamin
Wywiad z Panią Henryką Sokołowską

        Jako uczennice Zespołu Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie podjęłyśmy się szczytnego wyzwania, jakim jest rozpropagowanie wolontariatu w naszej szkole i gminie. Takie zadanie zostało wyznaczone przez Kancelarię Sejmu w ramach przygotowań do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
        Naszym zdaniem wspaniałym przykładem wolontariatu jest Regionalna Impreza Integracyjna odbywająca się co roku w Wieruszowie.
        I tak właśnie 9 września 2010 r. odbyła się kolejna edycja Regionalnej Imprezy Integracyjnej, tym razem pod hasłem „Spotkanie Przyjaciół”. W imprezie wzięło udział 39 drużyn z 7 województw oraz przedstawiciele osób niepełnosprawnych z Niemiec - naszej placówki partnerskiej Martinshof Rothenburg Diakoniewerk. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej. Ta odbywająca się już od 11 lat impreza jest skierowana do osób niepełnosprawnych, rodziców, wolontariuszy i osób pracujących w różnorodnych placówkach z osobami niepełnosprawnymi, przedstawicieli samorządów, administracji państwowej, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz społeczności lokalnych, mediów i społeczności lokalnej.
        W ubiegłym roku w organizację tego wydarzenia włączyło się ponad 140 wolontariuszy, którzy czuli ogromną satysfakcję widząc uśmiech na twarzy uczestników imprezy. Byli to wolontariusze ze szkolnych klubów wolontariatu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie, z Ochotniczego Hufca Pracy w Wieruszowie, a także z naszej szkoły - Zespołu Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło też studentów, osób pracujących, emerytów oraz rodziców i przyjaciół dzieci niepełnosprawnych.
        Regionalna Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół” po raz kolejny ukazała wielką akcję gościnności. I nawet mimo ulewnego deszczu wśród wolontariuszy nie zabrakło zaangażowania oraz radości z udziału w tej akcji.
        Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że wśród wieruszowskiej młodzieży zapanowała już „moda” na wolontariat. Dlatego jesteśmy przekonane, że tradycyjnie i w tym roku znajdzie się wiele osób, u których jest chęć zrobienia czegoś pożytecznego, dobrego, i które włączą się w tę niepowtarzalną imprezę. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Wystarczy tylko silna motywacja, odrobina czasu i dużo chęci, aby efekty były naprawdę niesamowite.

Martyna Morta
Paulina Kopacka

 
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar
400,906 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl