Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
Wywiad z Panią Henryką Sokołowską

        Jako uczennice Zespołu Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie podjęłyśmy się szczytnego wyzwania, jakim jest rozpropagowanie wolontariatu w naszej szkole i gminie. Takie zadanie zostało wyznaczone przez Kancelarię Sejmu w ramach przygotowań do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
        Naszym zdaniem wspaniałym przykładem wolontariatu jest Regionalna Impreza Integracyjna odbywająca się co roku w Wieruszowie.
        I tak właśnie 9 września 2010 r. odbyła się kolejna edycja Regionalnej Imprezy Integracyjnej, tym razem pod hasłem „Spotkanie Przyjaciół”. W imprezie wzięło udział 39 drużyn z 7 województw oraz przedstawiciele osób niepełnosprawnych z Niemiec - naszej placówki partnerskiej Martinshof Rothenburg Diakoniewerk. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej. Ta odbywająca się już od 11 lat impreza jest skierowana do osób niepełnosprawnych, rodziców, wolontariuszy i osób pracujących w różnorodnych placówkach z osobami niepełnosprawnymi, przedstawicieli samorządów, administracji państwowej, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz społeczności lokalnych, mediów i społeczności lokalnej.
        W ubiegłym roku w organizację tego wydarzenia włączyło się ponad 140 wolontariuszy, którzy czuli ogromną satysfakcję widząc uśmiech na twarzy uczestników imprezy. Byli to wolontariusze ze szkolnych klubów wolontariatu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie, z Ochotniczego Hufca Pracy w Wieruszowie, a także z naszej szkoły - Zespołu Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło też studentów, osób pracujących, emerytów oraz rodziców i przyjaciół dzieci niepełnosprawnych.
        Regionalna Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół” po raz kolejny ukazała wielką akcję gościnności. I nawet mimo ulewnego deszczu wśród wolontariuszy nie zabrakło zaangażowania oraz radości z udziału w tej akcji.
        Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że wśród wieruszowskiej młodzieży zapanowała już „moda” na wolontariat. Dlatego jesteśmy przekonane, że tradycyjnie i w tym roku znajdzie się wiele osób, u których jest chęć zrobienia czegoś pożytecznego, dobrego, i które włączą się w tę niepowtarzalną imprezę. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Wystarczy tylko silna motywacja, odrobina czasu i dużo chęci, aby efekty były naprawdę niesamowite.

Martyna Morta
Paulina Kopacka

 
Konkurs wiedzy o Wieruszowie
Konkurs wiedzy o Wieruszowie
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar
363,677 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl