Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
Regulamin
Ogłoszenie podsumowujące projekt
logoUE
IM WIĘCEJ WIEMY, TYM WIĘCEJ OSIĄGNIEMY

OGŁOSZENIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT

 

 

IM WIĘCEJ WIEMY, TYM WIĘCEJ OSIĄGNIEMY

 

            Pod takim hasłem od stycznia do czerwca w Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 im . Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie był realizowany projekt edukacyjny, współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy na obszarach wiejskich . Celem projektu było zwiększenie wiedzy uczniów w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych (matematyka, fizyka i chemia), zmniejszenie braków i dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych oraz ukierunkowanie uczniów w zakresie wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej związanej z przedmiotami ścisłymi. W projekcie uczestniczyło 40 uczniów z obszarów wiejskich. Projektem zarządzał zespół w składzie: Koordynator – Pan Dyrektor Szkoły mgr Marian Kazuś, Asystent – Pani mgr Teresa Trzeciak, \księgowa – Pani Ewa Wójcik, oraz z głosem doradczym po dwóch przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej Zespołu. Zajęcia z chemii, fizyki i matematyki prowadzili nauczyciele:

Mgr Małgorzata Fronia, mgr Ewelina Sokołowska i mgr Andrzej Hanas. Zajęcia te odbywały się średnio po dwie godziny lekcyjne przez 16 tygodni, łącznie przez 16 tygodni, łącznie 96 godzin. Na lekcjach uczniowie pracowali aktywnymi metodami nauczania z zastosowaniem doświadczeń fizyko-chemicznych i schematów matematycznych, według opracowanych trzech autorskich programów. Wykorzystano pomoce naukowe zakupione w ramach projektu.

Kolejnym punktem projektu były wyjazdy edukacyjne, które odbywały się pod hasłem „Jak zmienić wiedzę w sukces?.” Pierwszy wyjazd odbył się do Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie. Uczniowie uczestniczyli tam w lekcji otwartej, w profesjonalnym laboratorium i zapoznali się z możliwościami kształcenia tej szkoły. Drugi wyjazd był do Instytutu Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, wykonywali doświadczenia chemiczne pod okiem naukowców oraz zwiedzali Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z Wieżą Matematyczną. Trzeci wyjazd odbył się do Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „POL-CAST”  w Warcie. Uczestnicy projektu poznali warunki pracy w przemyśle spożywczym , obejrzeli linię produkcyjną wyrobów cukierniczych. Przekonali się, jak ważna jest wiedza z chemii, fizyki i matematyki w branży spożywczej. Celem czwartego wyjazdy było Planetarium w Częstochowie, tam uczniowie obejrzeli seans złożony z dwóch projekcji: „Cuda Wszechświata” i „ Znaki na niebie”. Jest to obecnie najnowocześniejsze planetarium w Polsce.

Zakończenie realizacji projektu odbyło się 17.06.2011r. w Zespołe Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie pod hasłem „ Święto nauk matematyczno - przyrodniczych w Wieruszowie” . Była to impreza dla uczniów całego Gimnazjum oraz przedstawicieli uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, a także rodziców, grona pedagogicznego oraz przedstawicieli Samorządu Gminy z Panem Burmistrzem mgr Bogdanem Nawrockim. Uczestnicy projektu samodzielnie zaprezentowali wszystkim zebranym to czego się nauczyli. Wykonali doświadczenia i eksperymenty z dziedziny nauk matematyczno - przyrodniczych oraz zorganizowali wystawę zdjęć i przygotowali prezentację multimedialną na temat projektu. Każdy uczestnik projektu otrzymał encyklopedie, którą będzie mógł wykorzystać w swojej dalszej edukacji. Cała impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na którym dyskutowano na temat znaczenia wiedzy z przedmiotów ścisłych w dalszej edukacji młodzieży. Gospodarze szkoły stworzyli bardzo przyjazną atmosferę, wszyscy nie tylko dobrze się bawili, ale również wiele się nauczyli.  

 

 

 
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar
410,568 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl