Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
Regulamin
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pomagają potrzebującym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pomagają potrzebującym

                Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział się w akcjach, których celem jest pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. Członkowie szkolnego wolontariatu, dzieci i młodzież włączyli się w akcję „Charytatywna Tytka”, wypełniając papierowe torby produktami, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących osób.

                 Ponadto na terenie szkoły zorganizowano zbiórkę artykułów chemicznych i żywnościowych oraz przyborów szkolnych pod hasłem „Dar Serca”. Dzięki dużej ofiarności społeczności szkolnej będzie można przekazać upominki i dary dla rodzin, które w szczególności tej pomocy potrzebują.

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” – Jan Paweł II

Dodał:  administrator dnia 17 grudzień 2018         Czytaj więcej · 9 Czytań · Drukuj
 
 
Wycieczka do Kalisza

Wycieczka do Kalisza

 

15 grudnia 2018 roku uczniowie z ZET naszej szkoły oraz dzieci uczęszczające do świetlic w Wieruszowie Podzamczu i Mirkowie uczestniczyły w wycieczce do Kalisza. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie wszyscy zobaczyli przedstawienie pt. "Balonowe Show", które dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Podczas wycieczki dzieci miały okazję odwiedzić centrum handlowe "Amber", gdzie zjadły smaczny posiłek w restauracji Mc Donald's. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Ostrowie Wielkopolskim, podczas którego każdy uczestnik miał okazję zakupić drobne pamiątki.

Dodał:  administrator dnia 17 grudzień 2018         Czytaj więcej · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Kolejne wyróżnienia wędrują do naszej szkoły….

Kolejne wyróżnienia wędrują do naszej szkoły….

Dziś miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Literacko-Historycznego z okazji stulecia odzyskania niepodległości organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz Towarzystwo Historyczno – Kulturalne Arsonium. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania lub reportażu prawdziwego zdarzenia z okresu od powstania styczniowego, poprzez I i II wojnę światową, działalność opozycyjną PRL, stan wojenny aż do czerwcowych wydarzeń 1989r., którego uczestnikiem lub świadkiem był członek rodziny, sąsiad, znajomy rodziny. Do prac można było  dołączyć kopie starych fotografii.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Ich prace wzruszały, napawały refleksją i zmuszały do analizy swojego życia.

W konkursie udział wzięli: Amelia Michalczyk z kl. III a, Kacper Kos z kl. III a, Magdalena Cichecka z klasy VII, Roch Synowiec z klasy VIII b, Paulina Moś z kl. VII.

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Cichecka i Kacper Kos. Serdecznie gratulujemy.

 

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią swojego regionu i swojej rodziny, budowanie więzi z rodzinnym regionem oraz rozwijanie zainteresowań dziennikarskich uczniów.

Dodał:  administrator dnia 14 grudzień 2018         Czytaj więcej · 8 Czytań · Drukuj
 
 
Twórczość- Terapia- Sukces

Twórczość- Terapia- Sukces

Dnia 13 grudnia w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie odbyło się uroczyste podsumowanie 23 edycji konkursu "Twórczość- Terapia- Sukces". Uczniowie uczęszczający do zespołów edukacyjno – terapeutycznych wykonali prace plastyczne, które można oglądać i podziwiać na wystawie organizowanej przez Stowarzyszenie Integacyjne "Klub Otwartych Serc", Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podsumowanie konkursu odbyło się w kine "Słońce", gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Zorganizowano też seans filmowy pt. "Patryk", który był nagrodą dla biorących udział w konkursie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Paweł Zgoda, Jakub Zgoda, Maksymilian Ciupa, Dorota Ćwiek, Jakub Kretowicz, Mateusz Grzesiak, Nikola Witkowska, Weronika Szymańska, Bartłomiej Garczarek, Wiktria Pawlak i Adam Nowak.

Dodał:  administrator dnia 14 grudzień 2018         Czytaj więcej · 11 Czytań · Drukuj
 
 
Wolontariusze i Mikołaj

Wolontariusze i Mikołaj

Jak co roku w grudniu w dniu imienin św. Mikołaja w naszej szkole pojawia się ten zacny gość… i tym razem nie zapomniał o najmłodszych…

Członkowie  Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Integracyjne „ Klubu Otwartych Serc” Mikołaje w przedszkolach. Nasi uczniowie w strojach śnieżynek i Mikołaja udali się do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 i do Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek.  Dzieci zostały obdarowane cukierkami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez w/w Stowarzyszenie.

Dodał:  administrator dnia 11 grudzień 2018         Czytaj więcej · 26 Czytań · Drukuj
 
 
„CHOĆ JESTEŚMY JESZCZE MALI, CHĘTNIE POMAGAMY”

„CHOĆ JESTEŚMY JESZCZE MALI, CHĘTNIE POMAGAMY”

 

Taki też cel przyświecał dzieciom z oddziałów przedszkolnych 3-6-latków oraz zespołu edukacyjno - terapeutycznego grupy II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, punktów przedszkolnych w Kuźnicy Skak. i w Mirkowie oraz Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Wieruszowie, które skorzystały z zaproszenia zespołu teatralnego „Pajacyk” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II i z zaciekawieniem, uśmiechem na twarzy obejrzały spektakl „Jaś i Małgosia”.

Oprócz bajki dzieci bawiły się pod czujnym okiem swoich starszych kolegów i koleżanek, co też sprawiało ich ogromną radość. Za to jesteśmy organizatorom bardzo wdzięczni. Czekamy z niecierpliwością na następny rok i inny spektakl.

Dodał:  administrator dnia 11 grudzień 2018         Czytaj więcej · 15 Czytań · Drukuj
 
 
Mikołajkowa wycieczka klas Ia, Ib, ZET I

Mikołajkowa wycieczka klas Ia, Ib, ZET I

Dzień Św. Mikołaja, 6 grudnia, uczniowie klasy I a, b, ZET I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie wraz z wychowawcami spędzili na wycieczce we Wrocławiu. Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w kinie Helios w Magnolii Park, gdzie dzieci oglądały film animowany „Grinch”. Piękna opowieść o zwyczajach, tradycjach i przygotowaniach związanych z Bożym Narodzeniem w krainie Ktosiów zachwyciła dzieci. Film słał przesłanie związane z radością, wzajemną życzliwością, wspólnym kolędowaniem, atmosferą magii, jaka ma miejsce w wigilijny wieczór.

Po seansie filmowym wycieczkowicze uczniowie zjedli posiłek w centrum restauracyjnym. Później wyruszyli na poszukiwania Św. Mikołaja. Był czas na zakupienie pamiątek, oglądanie pięknych dekoracji świątecznych, na spotkanie z postaciami zbudowanymi z klocków Lego.

Od samego początku na wycieczce panowała miła, radosna atmosfera. Było wspólne śpiewanie piosenek, zabawy, rozwiązywanie zagadek. Wszyscy bawili się doskonale i wyrazili ochotę i chęć wyjazdu na następną wycieczkę.

Dodał:  administrator dnia 09 grudzień 2018         Czytaj więcej · 17 Czytań · Drukuj
 
 
Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo najważniejsze

Dnia 30 listopada uczniowie klasy I a, I b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami KPP w Wieruszowie, Starostwa Powiatowego i KRUSU. Głównym celem spotkania była rozmowa z pierwszakami i przypomnienie podstawowych zasad i reguł związanych z bezpieczeństwem. Wskazówki i rady przekazane uczniom odnosiły się do prawidłowego zachowania na drodze, do odpowiedniego korzystania z placów zabaw i miejsc przeznaczonych dla dzieci, do stosowania zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych, do zwierząt. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali cennych uwag, jak również zadali szereg pytań, na które uzyskali odpowiedzi.

Na koniec zostali obdarowani kamizelkami odblaskowymi i książeczkami, w których zebrane zostały wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Bardzo serdecznie dziękujemy za rady i cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

Dodał:  administrator dnia 09 grudzień 2018         Czytaj więcej · 8 Czytań · Drukuj
 
 
WIZYTA W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

WIZYTA W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

Okres świąteczny to czas radości, prezentów i wizyt Świętego Mikołaja. Taki też cel przyświecał dzieciom z oddziału przedszkolnego 3-6-latków Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, które w piątek 7 grudnia pojechały do Ustronia spotkać się z ukochanym Mikołajem.

W krainie Świętego dzieci pisały listy, ozdabiały pierniki, bombki i ubierały choinkę. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach przeprowadzonych przez elfa, a na koniec obdarowane zostały prezentami, które wręczył im sam Mikołaj.

Radości nie było końca, dlatego dzieci postanowiły odwiedzić swojego ulubieńca w przyszłym roku.

Dodał:  administrator dnia 07 grudzień 2018         Czytaj więcej · 26 Czytań · Drukuj
 
 
Mikołajkowy zawrót głowy.

Mikołajkowy zawrót głowy.

05.12.2018r. uczniowie z klas ósmych i piątych wraz ze swymi wychowawcami oraz opiekunami, w ramach prezentu mikołajkowego, udali się na wycieczki. Jako pierwsi wyruszyli uczniowie klas piątych ich celem było dotarcie do teatru w Kaliszu i  udział w spektaklu „Trójka na głowie”.

Sztuka ta w oryginalny, pozbawiony dydaktyzmu sposób opowiadała o poszukiwaniu równowagi między kontrolowanym porządkiem a twórczym chaosem.

Kwintesencją sztuki były warsztaty, podczas których uczniowie poznali zasady funkcjonowania teatru oraz dokonali interpretacji obejrzanego dzieła. Na koniec podróży wszyscy wstąpili do restauracji Mc Donalds, aby tam uzupełnić energię.

Klasy ósme tego samego dnia wyjechały do Wrocławia. W ramach swojego prezentu mogli oni spędzić aktywnie czas w  parku trampolin Word Jump, tam na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Kolejnym punktem tego dnia był obiad w Galerii Wroclawia oraz chwila na zakupowe szaleństwo. Po zmierzchu podziwialiśmy iluminacje Jarmarku Bożonarodzeniowego, który wyzwolił w nas świąteczny nastrój. Ostatnią atrakcją tego dnia był spektakl w Teatrze Polskim pt.: „Meyday”. Sztuka wywarła ogromne wrażenie, uczniowie mieli okazję przekonać się, że w teatrze można również bawić się doskonale.

Obie grupy wróciły bardzo zadowolone.

Dodał:  administrator dnia 07 grudzień 2018         Czytaj więcej · 29 Czytań · Drukuj
 
 
Mikołaj w Mirkowie

Mikołaj w Mirkowie

 

Dzieci z Publicznego Punktu Przedszkolnego w Mirkowie już od dłuższego czasu przygotowywały się na wizytę Mikołaja. Udekorowały salę w mikołajkowe ozdoby, ubrały choinkę, wykrawały i ozdabiały pierniki, uczyły się wierszy i piosenek oraz zaprosiły młodszych kolegów z wioski. Zapowiedziany gość przybył w tym roku na hulajnodze.  Przynajmniej tak oznajmił dzieciom. Mimo, że tego dnia Mikołaj miał tak dużo pracy, nie spieszył się i chętnie robił zdjęcia z każdym dzieckiem. Tradycyjnie, za niespodzianki jakie nam przywiózł, przedszkolaki odwdzięczyli się słodkimi piernikami.  Powitany wierszem, pożegnany piosenką, obiecał, że wróci do nas za rok.

Dodał:  administrator dnia 07 grudzień 2018         Czytaj więcej · 4 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar
400,876 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl