Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
 
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

CICHA NOC

Jasełka w  Szkole Podstawowej  nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas miłości, radości i pojednania, czas, kiedy rozbłyskują lampki na choince, a rodzina siada przy wigilijnym stole. Zarówno dzieci jak i dorośli ulegają ich wyjątkowości i czarowi.

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym przerwę świąteczną uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali spotkania wigilijne, podczas których składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. W czasie przerw między lekcjami przy choince na dolnym korytarzu młodzież śpiewała kolędy. W piątek 22 grudnia społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zaproszono na nie księdza dziekana Karola Galewskiego, księdza Jana Bednarka oraz siostrę Marię – dyrektora Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi wraz z dziećmi. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Marian Kazuś, powitał obecnych i zaprosił na część artystyczną. Opowieść o Narodzeniu Pana Jezusa przeplatana pięknymi kolędami w wykonaniu chóru kościelnego Płomień Nadziei wprowadzała w świąteczny nastrój. Na radosną atmosferę wpływ miała także dekoracja o treści bożonarodzeniowej. Uczniów, dzieci, nauczycieli i rodziców zachwycił występ koła tanecznego przygotowany do utworu Z kopyta kulig rwie.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz rodzicom za wypożyczenie kostiumów i złożył serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. W imieniu księży pełne ciepła życzenia przekazał ksiądz dziekan Karol Galewski.

Dodał:  administrator dnia 22 grudzień 2017         Czytaj więcej · 164 Czytań · Drukuj
 
 
‘JEST TAKI CZAS…’

‘JEST TAKI CZAS…’

 

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia...

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

 

ten fakt odkryły dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4-5-i 6-latków Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie spędzając z sobą czas świąteczny, dzieląc się opłatkiem, śpiewając kolędy i wspólnie biesiadując. Niech ten czar trwa jak najdłużej.

 

Wszystkiego najlepszego

 

Dodał:  administrator dnia 22 grudzień 2017         Czytaj więcej · 42 Czytań · Drukuj
 
 
Wizyta Świętego Mikołaja.

Wizyta Świętego Mikołaja.

Zgodnie ze starym zwyczajem w okresie przedświątecznym wszystkie dzieci, i te małe i te trochę większe, odwiedza Święty Mikołaj. Niestety  Mikołaj trafia tylko do grzecznych dzieci. A że w naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne, to Mikołaj odwiedził również nas. Oczywiście przyniósł ze sobą worek wspaniałych niespodzianek. Swoją wizytą sprawił wszystkim ogromną radość. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy do nas za rok.

Dodał:  administrator dnia 21 grudzień 2017         Czytaj więcej · 39 Czytań · Drukuj
 
 
Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu

W dniu 6 grudnia 2017 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły uczestniczyli w akcji Mikołajkowej w zaprzyjaźnionym przedszkolu u Sióstr św. Jadwigi przy ul. Teklinowskiej . Przedszkolaki z zainteresowaniem i ogromną radością przyjęli wyjątkowych gości. Dzień mikołajkowy stał się  zarówno dla wolontariuszy jak i przedszkolaków okazja do uczenia się  wzajemnych relacji, dawania radości, okazywania życzliwości. Dzięki tej akcji dzieci mogły otrzymać oczekiwane prezenty i słodycze z rąk samego prawdziwego Mikołaja.

Dodał:  administrator dnia 20 grudzień 2017         Czytaj więcej · 24 Czytań · Drukuj
 
 
Twórczość – Terapia – Sukces

Twórczość – Terapia – Sukces

 

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym " Twórczość – Terapia – Sukces", którego podsumowanie odbyło się 14 grudnia otwarciem wystawy w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie. Każdy z uczniów otrzymał nagrodę indywidualną. Prezentem dla wszystkich była projekcja filmu w kinie "Słońce".

W ramach tego konkursu uczniowie uczestniczyli również w wycieczce do Wrocławia.

 

Dodał:  administrator dnia 17 grudzień 2017         Czytaj więcej · 23 Czytań · Drukuj
 
 
XXIX Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej

XXIX Konkurs Recytatorski  im. Marii z Fredrów Szembekowej

 

   W dniach 11-12 grudnia 2017 roku odbył się XXIX Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej. Organizatorem konkursu była Gmina Łęka Opatowska.

    Celem przeglądu było doskonalenie sztuki recytatorskiej , popularyzacja kultury żywego słowa, ukazanie piękna języka polskiego. Każdy uczestnik konkursu deklamował dwa utwory poetyckie; jedno dzieło z twórczości Marii z Fredrów Szembekowej i jeden wiersz o dowolnej tematyce wybranego poety polskiego.

  Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajęła Julia Wróbel, uczennica klasy III c.  Pięknie zaprezentowali się również młodzi artyści : Maria Mielcarek ( uczennica klasy II a gimnazjum), Angelika Ryś ( uczennica klasy VII a ) oraz Hubert Wilk ( uczeń klasy IVa ).

     Dla wszystkich uczestników ogromne brawa! Julce serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim młodym artystom życzymy powodzenia w następnych zmaganiach krasomówczych.

Dodał:  administrator dnia 15 grudzień 2017         Czytaj więcej · 33 Czytań · Drukuj
 
 
Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Szkole Podstawowej Nr 2

Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Szkole Podstawowej Nr 2

W dniu 12 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych z Wieruszowa: Starszego Cechu pana Adama Musiałę oraz Podstarszego Cechu pana Jana Gruszkę.

Pracownicy Cechu spotkali się z uczniami klas siódmych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Panowie przedstawili młodzieży historię Zakładu Cechu Rzemiosł Różnych oraz zawody, w których kształcą się młodzi ludzie. Przedstawiciele Cechu przekonywali uczniów, że obecnie najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynkach pracy w całej Unii Europejskiej  są wykwalifikowane kadry  z przygotowaniem zawodowym, a szkolnictwo zawodowe otwiera drogę do szkolnictwa wyższego. Przygotowanie zawodowe ułatwia naukę na uczelniach wyższych, ponieważ nabyta praktyka pogłębia i rozwija wiedzę oraz umiejętności na dalszym etapie nauczania.

Przedstawiciele Cechu wyjaśnili uczniom kim jest i jakie ma przywileje młodociany pracownik, w jaki sposób przebiega praktyczna nauka zawodu w zakładzie pracy oraz czym jest tytuł czeladnika i dyplom mistrza w danym zawodzie. Starszy Cechu podkreślał, że świadectwa czeladnicze i dyplomy mistrzowskie wydawane przez Izby Rzemieślnicze są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a każdy zdający otrzymuje suplement do świadectwa czeladniczego i dyplomu mistrzowskiego w języku polskim i angielskim.

Na zakończenie spotkania panowie odpowiadali na pytania uczniów oraz rozdali informacyjne ulotki. Składamy serdeczne podziękowania na ręce Starszego Cechu za poświęcony czas i wiedzę przekazaną naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że spotkanie to ułatwi młodym ludziom podjęcie decyzji związanej z wyborem dalszego kierunkiem kształcenia.

Dodał:  administrator dnia 12 grudzień 2017         Czytaj więcej · 31 Czytań · Drukuj
 
 
„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”

„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”

 

12 grudnia 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Szkole Podstawowej Nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie oraz przedszkolaki z punktów przedszkolnych z Kuźnicy Skakawskiej i z Mirkowa obejrzały spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowany przez koło teatralne Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie, pod kierunkiem Pani Katarzyny Prokop.

Jak co roku, tak i w tym przywitano nas bardzo serdecznie. Przedszkolakom przez cały czas towarzyszyły księżniczki, co uatrakcyjniło spotkanie. Przerwy w spektaklu umiliła dzieciom wspólna zabawa, co sprawiło, że przedszkolaki czuły się współtwórcami przedstawienia.

„Księżniczka na ziarnku grochu” dała nie tylko radość dzieciom, ale i pomoc małemu Tomkowi.

Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną bajkę.

Dodał:  administrator dnia 12 grudzień 2017         Czytaj więcej · 27 Czytań · Drukuj
 
 
Łukasz Kozłowski w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieruszowie.

Łukasz Kozłowski w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieruszowie.

 

Dnia 4 grudnia 2017 roku na zaproszenie Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego ,,Arsonium” Szkołę Podstawową nr 2 im Marszałka Józefa Piłsudskiego odwiedził Łukasz Kozłowski, wnuk zamordowanego przez sowietów na wschodzie  posterunkowego Jana Hampla. Pan Łukasz przybliżył uczniom klas III gimnazjum postać swego dziadka, wskazując jednocześnie na jego związki z Wieruszowem  oraz  szczegółowo omawiając przebieg jego służby wojskowej począwszy od Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego, aż do ,,Błękitnej Armii” generała Józefa Hallera. W dalszej części prelekcji, wzbogaconej licznymi zdjęciami oraz materiałami źródłowymi przybliżył młodzieży przebieg jego służby w ,,Granatowej Policji” nakreślając poszczególne jej etapy, aż do tragicznego końca. Nie kryjąc wzruszenia przedstawił uczniom dokumentując je licznymi fotografiami swoje przeżycia z pobytu na cmentarzu w Miednoje, gdzie w kilkunastu zbiorowych mogiłach znajdują się szczątki kilku tysięcy obywateli polskich, głównie policjantów, zamordowanych w  Twerze(dawniej Kalinin) przez oprawców z NKWD. Wśród zamordowanych znalazł się również dziadek pana Łukasza Jan Hampel. Na jednym ze zdjęć znajdujemy pana Łukasz stojącego przy tabliczce z nazwiskiem jego dziadka oraz miejscem jego urodzenia. Momentem, który wywarł na zebranych szczególne wrażenie jest zdjęcie na którym widzimy tabliczkę z nazwiskiem Jana Hampla, a w górnym jej rogu garstkę ziemi, którą przywiózł z Wieruszowa na nieludzką ziemię jego wnuk, który nigdy nie widział swego dziadka. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji dotyczących historii rodziny pana Łukasza Kozłowskiego, szczególnie tej jej części, która dotyczyła Jana Hampla.  Po skończonej prelekcji nagrodziła pana Kozłowskiego gromki oklaskami, dziękując mu za przybycie do szkoły i przybliżenie postaci posterunkowego Jana Hampla. Należy także dodać, że pan Łukasz Kozłowski jest twórcą biogramu swego dziadka, który znajdzie swoje miejsce na kartach Wieruszowskiego Słownika Biograficznego, którego wydanie zaplanowane jest na 650 rocznicę nadania praw miejskich miastu nad Prosną. Aby przybliżyć czytelnikom postać Jan Hampla zamieszczamy jego biogram autorstwa Łukasza Kozłowskiego.

 

Mariusz Dychto

Dodał:  administrator dnia 11 grudzień 2017         Czytaj więcej · 42 Czytań · Drukuj
 
 
II GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

II GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

ACROSS THE CULTURE”

 

Szkoła Podstawowa Nr2 im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

 

W dniu 08 grudnia 2017r o godzinie 13.15 uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych z Gminy Wieruszów mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych oraz słownictwa światecznego, biorąc udział w II etapie konkursu z języka angielskiego na szczeblu gminnym. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstwową nr2 w Wieruszowie i miał on formę testu pisemnego.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz poszerzenie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, ich kultury, tradycji, geografii.

Najlepsi uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk pani wicedyrektor mgr Justyny Świeściak dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w postaci słowników języka angielskiego.

Dodał:  administrator dnia 10 grudzień 2017         Czytaj więcej · 26 Czytań · Drukuj
 
 
Mikołajki z "Emotkami"

Mikołajki z "Emotkami"

 

W mikołajkową środę uczniowie klasy II oraz klas III a i III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, wzięli udział w wyjeździe do kina Słońce, na film zatytułowany „Emotki”. Ta animowana komedia zabrała dzieci do sekretnego świata telefonów. Dostarczyła młodym widzom mnóstwa emocji i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.

            Celem wyjazdu było nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych i   wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie oraz większego zintegrowania zespołów klasowych. Wspólne oglądanie i przeżywanie wytworzyło wśród uczniów przyjazną i serdeczną atmosferę.

            Po powrocie do szkoły na dzieci czekała słodka niespodzianka od Mikołaja.

Dodał:  administrator dnia 06 grudzień 2017         Czytaj więcej · 58 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 39 1 2 3 4 > >>
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar


Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 77
Najnowszy Użytkownik: faithqk11


311,488 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie