Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
 
FLAGA NA 650-LECIE

 FLAGA NA 650-LECIE

Dzieci oddziałów przedszkolnych 3-4-5-i 6-latków Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie z okazji 650-lecia Wieruszowa wykonały flagę z 650 elementów.

Praca powstała pod opieką Pań Alicji Owczarek, Justyny Bijacik, Agnieszki Łukowskiej i Zdzisławy Sikory.

Dodał:  administrator dnia 13 marzec 2018         Czytaj więcej · 17 Czytań · Drukuj
 
 
„Wieruszów dawniej i dziś”

„Wieruszów dawniej i dziś”

            W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie została zorganizowana wystawa z okazji 650 lecia Wieruszowa pt. „Wieruszów dawniej i dziś”.

         Przedstawiono na niej zdjęcia naszego miasta od 1918 roku poprzez okres międzywojenny, okupację, lata 50,60, 70 oraz współczesne.

         Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców, którzy mają okazję porównać jak zmieniały się przez okres wieku liczne, charakterystyczne miejsca Wieruszowa.

Wystawa została wykonana przez uczniów  na zajęciach świetlicowych pod opieką Pani Małgorzaty Orzelskiej, Małgorzaty Gonery oraz Andrzeja Hanasa.

Dodał:  administrator dnia 13 marzec 2018         Czytaj więcej · 14 Czytań · Drukuj
 
 
Profilaktyka na wesoło

Profilaktyka na wesoło

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach Programu dla szkół warzywa, owoce i mleko w szkole,  odbyła się akcja profilaktyczna na wesoło. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorem programu przygotowali krótkie przedstawienie teatralne „ Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w specjalnie przygotowanym quizie „Zdrowo jem”. Adresatami akcji byli uczniowie klas I-V SP oraz Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego I. Dzieci z  wielką radością obejrzały przedstawienie i chętnie odpowiadały na pytania odnośnie zdrowego stylu odżywiania.

Koordynator Natalia Stańczak

Dodał:  administrator dnia 12 marzec 2018         Czytaj więcej · 17 Czytań · Drukuj
 
 
KOBIETY GÓRĄ

KOBIETY GÓRĄ

 

8 marca jak co roku w naszych oddziałach przedszkolnych 3-4-5- i 6-latków Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie „małe kobietki” zostały  mile zaskoczone przez swoich kolegów życzeniami i drobnymi upominkami.

Wszyscy dobrze się bawili przy wesołej muzyce, przeprowadzone zostały liczne konkursy z nagrodami.

Chłopcy życzą wszystkim KOBIETOM z okazji ich święta dużo zdrowia.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia.

Dodał:  administrator dnia 08 marzec 2018         Czytaj więcej · 38 Czytań · Drukuj
 
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polski

 Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polski

 

         W dniu 1 marca 2018r. szesnaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej    Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła się pod czujnym okiem Pani Agaty Sodomskiej i Pana Marcina Sobczaka. Wyjazd był odpowiedzią na zaproszenie Pana Posła Piotra Polaka. Dzięki jego uprzejmości uczniowie mieli okazję zwiedzać miejsca ważne dla naszej historii i polskiego parlamentaryzmu.

Dodał:  administrator dnia 08 marzec 2018         Czytaj więcej · 31 Czytań · Drukuj
 
 
Targi Informacyjno-Edukacyjne

Targi Informacyjno-Edukacyjne

            W dniu 7 marca 2018 r. uczniowie z klas III gimnazjum wzięli udział w XV Targach Informacyjno-Edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 3  im. Jana Pawła II w Wieruszowie. Podczas tegorocznych targów ofertę edukacyjną zaprezentowały między innymi szkoły ponadgimnazjalne z Wieruszowa, Lututowa, Wielunia, Kępna oraz Przygodzic. W pierwszej części spotkania miała miejsce prezentacja poszczególnych szkół, w drugiej można było uzyskać szczegółowe informacje, odwiedzając przygotowane przez placówki stanowiska promocyjne. Udział w targach miał na celu pomoc uczniom w usystematyzowaniu swojej wiedzy na temat oferowanych przez poszczególne placówki kierunków kształcenia oraz pomoc w podjęciu  decyzji o wyborze przyszłej szkoły i zawodu.

Dodał:  administrator dnia 07 marzec 2018         Czytaj więcej · 32 Czytań · Drukuj
 
 
Działacze Niezależnego Zrzeszenia Studentów z okresu stanu wojennego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego .

Działacze Niezależnego Zrzeszenia Studentów z okresu stanu wojennego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego .

 

W ramach obchodów 650 rocznicy Wieruszowa Szkołę Podstawową nr 2 na Podzamczu odwiedzili z prelekcją pt. ,,Od sitodruku do wolności”panowie Wiesław Maciejewski, Adam Hohendorff, Tadeusz Stefanowski oraz Jakub Dąbrowski działacze NZS z Łodzi. Głównym celem prelekcji było przybliżenie uczniom stanu wojennego, opowieść o działalności Niezależnego Zrzeszenia Studentów, prezentacja książki wydanej przez Narodowe Centrum Kultury pt. ,, W trybach systemu. Z dziejów łódzkiej opozycji studenckiej w latach 1968-1989” oraz pokaz druku na sicie, który stosowały w tamtym czasie organizacje studenckie. Prezentację rozpoczął Adam Hohendorff, który korzystając z licznych źródeł ikonograficznych  w sposób barwny i bardzo ciekawy przybliżył uczniom okoliczności wprowadzenia w Polsce stanu wojennego,  brutalne metody stosowane przez służbę bezpieczeństwa oraz cały aparat represji wobec działaczy opozycji niepodległościowej. Odniósł się także do strajku studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy w dniach 14/15 grudnia 1981 roku podjęli akcję protestacyjną w budynku Uniwersytetu przy ulicy Składowej, która w brutalny i bezpardonowy sposób została spacyfikowana przez oddziały ZOMO. Kolejnym prelegentem był Wiesław Maciejewski, który z kolei zapoznał uczniów  z techniką druku na sicie, omówił w sposób bardzo rzeczowy kulisy powstawania drukarni na terenie miasta Łodzi zarówno w okresie festiwalu ,, Solidarności” jak i w okresie stanu wojennego, wskazując zasadnicze różnice funkcjonowania tych drukarni w wymienionych okresach. W kolejnych częściach swojej wypowiedzi, korzystając często z ciekawych i nieraz humorystycznych opowieści przybliżył zebranym sposoby wytwarzania na sicie bibuły, czyli podziemnej prasy, jej nakład oraz formy i sposoby kolportażu. Następnie przekazał zebranym, zachowane oryginały gazetek z tamtego okresu, które zostały wydrukowane w drukarniach funkcjonujących na terenie Łodzi w okresie stanu wojennego. Kolejnym etapem prelekcji był pokaz druku na sicie, w którym mogli uczestniczyć chętni uczniowie. Obaj panowie w trakcie swoich wypowiedzi odnosili się do wydanej przez Narodowe Centrum Kultury książki pt. ,, W trybach systemu. Z dziejów łódzkiej opozycji studenckiej w latach 1968-1989, która jest zapisem wspomnień działaczy NZS z tamtego okresu. Należy wspomnieć, że to właśnie panowie Wiesław Maciejewski i Adam Hohendorff , to autorzy i pomysłodawcy tej pozycji. Prelekcja wywarła na uczniach olbrzymie wrażenie, słuchali prelegentów z zainteresowaniem i zaciekawieniem, nagradzając autorów prezentacji gromkimi brawami na jej zakończenie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum.

Mariusz Dychto

Dodał:  administrator dnia 07 marzec 2018         Czytaj więcej · 21 Czytań · Drukuj
 
 
NAMIOTY WYKLĘTYCH W WIERUSZOWIE

NAMIOTY WYKLĘTYCH W WIERUSZOWIE

         W dniu 1 marca 2018r. uczniowie klas II gimnazjum Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wystawie infograficznej poświęconej  Żołnierzom Wyklętym.

        W dwóch namiotach, które znajdowały się na rynku, były umieszczone fotografie i pamiątki, dzięki którym mogliśmy zapoznać się z historią Niezłomnych. Zobaczyliśmy broń oraz mundury z tamtych lat. Na koniec prezentacji zadano pytania dotyczące historii tamtych lat. Uczniowie, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, otrzymali nagrody książkowe i płyty o tych niezwykłych ludziach.

        Wystawa wywarła na nas ogromne wrażenie, dzięki niej wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych.

 

Maria Mielcarek i Maja Betka

- uczennice klasy II gimnazjum

Dodał:  administrator dnia 02 marzec 2018         Czytaj więcej · 42 Czytań · Drukuj
 
 
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii

Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii pod honorowym patronatem Burmistrza Wieruszowa z okazji 650. rocznicy powstania miasta

 

Z okazji 650. rocznicy powstania Wieruszowa w środę 28 lutego 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii. Zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II pod honorowym patronatem Burmistrza Wieruszowa.

W konkursie wzięli udział uczniowie z całego powiatu. Jego celem było promowanie poprawnej pisowni wyrazów, motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim, poszerzenie wiedzy na temat historii Wieruszowa. Uczniowie pisząc dyktando pt. Krótka historia Wieruszowa przygotowane przez panią Teresę Słowikowską – Zygmunt oraz pana Łukasza Sikorę, mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii.

Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra  Owczarek z klasy VII a i Hubert Janaszczyk z klasy II a gimnazjum, który zajął III miejsce.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, natomiast zwycięzcom dodatkowo nagrody rzeczowe.

Dodał:  administrator dnia 01 marzec 2018         Czytaj więcej · 30 Czytań · Drukuj
 
 
Spotkania z Panem Zenonem Szacfajerem

Relacja uczennic ze spotkania z Panem Zenonem Szacfajerem w Szkole Podstawowej Nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

 

W dniu 27 lutego 2018 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Zenonem Szacfajerem - pasjonatem historii Wieruszowa. Z okazji 650-lecia naszego miasta przygotował cykl fotografii przedstawiający dzieje Wieruszowa. Swoją prezentację wzbogacał ciekawymi opowieściami.

Wysłuchaliśmy legend o pochodzeniu nazwy miasta i założycielach grodu oraz losach zamku. Mogliśmy dowiedzieć się o dawnych i współczesnych dziejach miasta.

Poznaliśmy wydarzenia związane ze sprowadzeniem samolotu, który obecnie znajduje się przy ulicy Wrocławskiej. Zaciekawiły nas dzieje mostu, który łączył dwie części miasta.

Dodał:  administrator dnia 01 marzec 2018         Czytaj więcej · 30 Czytań · Drukuj
 
 
Z WIZYTĄ W TEATRZE

Z WIZYTĄ W TEATRZE

Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie oraz przedszkolaki z punktów przedszkolnych z Kuźnicy Skakawskiej  i Mirkowa uczestniczyły w spektaklu teatralnym „Calineczka”.

3-4-5-i 6-latki długo przygotowywały się na wyjazd do WDK, gdzie mogły stać się dorosłą widownią. Ten fakt oraz fajne przedstawienie sprawiło wszystkim ogromną przyjemność.

Dzieci zostały zachęcone do oderwania się od telewizorów, komputerów, czy telefonów na cel sztuki. Przedszkolaki zapowiedziały chęć udziału w innych wyjazdach.

Dodał:  administrator dnia 28 luty 2018         Czytaj więcej · 34 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar


Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 78
Najnowszy Użytkownik: asia


325,669 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie