Nasza szkoła
Strona główna
News!!!
Hymn szkoły
Sztandar szkoły
Patron szkoły
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
  szkolny

Pracownicy obsługi
Szkolne dzwonki
Lokalizacja
Kontakt
Serwisy
Dokumenty szkolne
Zamówienia publiczne
Zamówienia
   publiczne

Uczniowie
Rada Rodziców
Rada Rodziców
 
Pierwszoklasiści ślubowali...

Pierwszoklasiści  ślubowali...

 

         W środę 3 października 2018r. w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.

         Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli złożyć ślubowanie na sztandar w obecności rodziców, nauczycieli i swoich kolegów. Głośno ślubowali być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Ślubowali uczyć się, jak kochać Ojczyznę,  być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pan dyrektor Mariusz Moska i Pani dyrektor Małgorzata Florczak-Piluch  dokonali pasowania każdego dziecka na ucznia naszej szkoły, a każdy pierwszoklasista otrzymał od wychowawców pamiątkowy dyplom i teczkę, a w niej niespodzianki. Po tej części, nadszedł czas zaprezentowania programu artystycznego przez nowych uczniów. Usłyszeliśmy wesołe piosenki o tym, jak z dumą pierwszaki idą do szkoły, wysłuchaliśmy wierszy o tematyce szkolnej oraz obejrzeliśmy taniec z papierowymi stokrotkami. Starsi koledzy i koleżanki z klas drugich oraz czwartych przyjęli nowych uczniów przedstawiając wierszyk i śpiewając piosenkę. Rodzice  podziękowali za bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter występu swoich dzieci i życzyli im wiele dobrego w życiu ucznia oraz przekazali wielką torbę cukierków dla wszystkich dzieci klas pierwszych.

         Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli i innych  pracowników szkoły.

Dodał:  administrator dnia 08 październik 2018         Czytaj więcej · 44 Czytań · Drukuj
 
 
„100 Wyprawek dla Polskich Dzieci na Kresach na Stulecie Odzyskania Niepodległości od Młodzieży z Województwa Łódzkiego”

„100 Wyprawek dla Polskich Dzieci na Kresach

na Stulecie Odzyskania Niepodległości

od Młodzieży z Województwa Łódzkiego”

 

            W dniach od 3 do 28 września  2018 r. miała miejsce zbiórka artykułów szkolnych „100 Wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego” pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej .

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie zbierali przybory szkolne dla potrzebujących. Wszystkie zebrane artykuły szkolne i papiernicze zostały przekazane Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu – Filia w Wieruszowie.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

Dodał:  administrator dnia 04 październik 2018         Czytaj więcej · 20 Czytań · Drukuj
 
 
Wycieczka do Warszawy.

Wycieczka do Warszawy.

 

Dnia 26.09.2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wieruszowie. Uczestnikami byli uczniowie z Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego I i II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie oraz dzieci z pobliskich świetlic w Mirkowie, Wyszanowie i Pieczyskach. Wyjazd związany był z odznaczeniem Pani Dominiki Kulczyk i przyznaniem jej Orderu Uśmiechu w Teatrze Wielkim. W programie wycieczki dzieci zwiedzały z przewodnikiem Lotnisko Chopina, Trakt Królewski (Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto) oraz Łazienki Królewskie.

 

Uczestnicy wycieczki:

Jakub Zgoda, Paweł Zgoda, Klaudiusz Kretowicz, Jakub Kretowicz, Bartłomiej Garczarek, Błażej Jasiński, Mateusz Jasiński, Borys Pomorski, Wojciech Skrzyp, Daria Słomiana, Julia Słomiana,

Judyta Synal, Natalia Rabiega, Sonia Korytny, Adam Nowak, Weronika Szymańska.

Dodał:  administrator dnia 02 październik 2018         Czytaj więcej · 17 Czytań · Drukuj
 
 
Pan Kazimierz Błaszczak o swojej pasji i podboju kosmosu ….

Pan Kazimierz Błaszczak o swojej pasji i podboju kosmosu ….

W dniu 26.09.2018roku uczniów naszej szkoły odwiedził pan Kazimierz Błaszczak- pasjonat i miłośnik zgłębiania tajemnic kosmosu. Z wielkim zaangażowaniem rozprawiał o miłości do zdobywania wiedzy w dziedzinie astronomii.  Podzielił się również swoim marzeniem, jakim jest wyprawa na planetę Mars i próba tam osiedlenia. Choć dla wielu z nas to bardzo „nieziemska” mrzonka, to pan Kazimierz    z takim zachwytem i radością mówił o woli jej spełnienia i wszelkim poczynaniom, które zmierzają do realizacji, że wielu z nas zapragnęło poznać szczegóły, a może i wybrać się kiedyś w tak odległą i nieznaną przestrzeń. Panie Kazimierzu, życzymy powodzenia i czekamy na pozdrowienia z Marsa.

Dodał:  administrator dnia 01 październik 2018         Czytaj więcej · 20 Czytań · Drukuj
 
 
DZIEŃ CHŁOPCA

DZIEŃ CHŁOPCA

28 września dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6 latków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodziły Dzień Chłopca. Z okazji tego święta dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i zaśpiewały 100 lat. Każde dziecko otrzymało upominek przygotowany przez rodziców. W tym dniu radości i uśmiechów nie było końca.

Dodał:  administrator dnia 29 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 30 Czytań · Drukuj
 
 
Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

27 września dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-6 latków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięły udział w spotkaniu z policjantem panem asp.sztab. Damianem Pawlakiem. Celem tego spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa w szkole i w domu.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  Duże zainteresowanie wywołało wyposażenie policjanta, w szczególności policyjny lizak i kajdanki, które wędrowały z rąk do rąk.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły policjantowi podziękowanie, a w zamian otrzymały upominek- kolorowanki związane oczywiście z bezpieczeństwem.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i za pouczające spotkanie.

Dodał:  administrator dnia 27 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 24 Czytań · Drukuj
 
 
My, też dbamy o porządek i pamiętamy o akcji Sprzątanie świata!

My, też dbamy o porządek i pamiętamy o akcji Sprzątanie świata!

            W dniu 21 września 2018 roku młodzież naszej szkoły  wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy, przyłączając się w ten sposób do tegorocznej  akcji „Sprzątanie świata”.

            Przed wyjściem opiekunowie udzielili uczniom wielu wskazówek na temat segregacji śmieci, zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas sprzątania oraz poruszania się po drodze. Młodsi uczniowie udali się w kierunku terenu szkoły, starsi natomiast uprzątnęli okolice giełdy oraz okoliczne lasy. Słoneczko przygrzewało, a więc była to również forma relaksu dla naszych uczniów, którzy na krótki czas opuścili mury szkoły.  Z należytą ostrożnością segregowano głównie szkło, dbając o dłonie. Na szczęście obyło się bez skaleczeń. Worki ze śmieciami pozostawiono w wyznaczonym miejscu.

            Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku dzieci wróciły do szkoły. Pozostała refleksja, że być może w przyszłym roku będzie mniej śmieci do zebrania. A nasz Wieruszów będzie wzorem do naśladowania pod względem czystości.                     

Dodał:  administrator dnia 22 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 44 Czytań · Drukuj
 
 
Sobotnie zmagania naszych uczniów!

Sobotnie zmagania naszych uczniów!

Wracamy z medalami!

W minioną sobotę (8.09.2018r.) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w potyczkach sportowych, które po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

         Tegoroczna edycja imprezy odbyła się na wieruszowskim rynku. Po oficjalnym przywitaniu przez panią Henrykę Sokołowską, sportowcy, opiekunowie oraz zaproszeni goście przemaszerowali głównym placem miasta. W dalszej części imprezy przeprowadzono szereg konkurencji sprawnościowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy rywalizowali w takich kategoriach jak skok w dal, tor przeszkód oraz szalony pociąg. Naszą szkołę w tegorocznych zawodach reprezentowali: Klaudia Garczarek, Jakub Zgoda, Dorota Ćwiek, Bartłomiej Garczarek, Paweł Zgoda oraz Daria Słomiana. Młodzi sportowcy, nie zważając na deszcz, dzielnie walczyli o medale, które pod koniec spotkania zawisły na ich szyjach. 

         Po zakończeniu zmagań i wręczeniu nagród uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek oraz przygotowane przez organizatorów słodkości.

          Na szczególne wyrazy uznania zasłużyli także wolontariusze oraz rodzice, którzy wspierali dyrektora naszej szkoły, pana Mariusza Moskę i towarzyszących mu nauczycieli w opiece nad zawodnikami.

Dodał:  administrator dnia 21 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 24 Czytań · Drukuj
 
 
III Ogólnopolski Bieg Integracyjny

III Ogólnopolski Bieg Integracyjny

          W dniu 8 września 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Ogólnopolskim Biegu Integracyjnym w Wieruszowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki oraz Gminę Wieruszów.

Celem biegu była promocja aktywnego trybu życia oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Dodał:  administrator dnia 11 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 38 Czytań · Drukuj
 
 
Narodowe Czytanie 2018 „Przedwiośnie” St. Żeromskiego

Narodowe Czytanie 2018

„Przedwiośnie” St. Żeromskiego

 

W sobotę 8. 09. 2018r. W ramach akcji „Narodowego Czytania” odbyło się wspólne czytanie wszystkich mieszkańców Wieruszowa - „Czytanie przy Florianie”.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Amelia Michalczyk oraz Kacper Kos, w barwnych strojach z epoki czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Główne postacie książki odtwarzali przedstawiciele władz miasta, bibliotekarze, młodzież, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”.

Na zakończenie odbyło się wspólne czytanie fragm. dzieła przez wszystkich zebranych.

Dodał:  administrator dnia 10 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 40 Czytań · Drukuj
 
 
Inauguracja nowego roku szkolnego

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

 

W poniedziałek,  3 września, ogodz.9.00 w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły  i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał nowy dyrektor naszej szkoły - pan mgr Mariusz Moska, który w swoim wystąpieniu bardzo serdecznie powitał swoich nowych uczniów, pracowników, nauczycieli oraz rodziców. Przedstawił również nową wicedyrektor, którą została pani mgr Małgorzata Florczak – Piluch. W swym wystąpieniu życzył wielu wrażeń, radości, sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, ale przede wszystkim zdobycia rzetelnej i gruntownej wiedzy życiowej.  Pan dyrektor poinformował także o organizacji roku szkolnego 2018/2019, przedstawił wszystkim zgromadzonym, nauczycieli i wychowawców.

Następnie wystąpiła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aleksandra Szewczyk, która powitała nowego dyrektora szkoły, życzyła wiele cierpliwości i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Niechaj mottem, które będzie nam przyświecać przez najbliższy rok szkolny będą słowa:

„Muszę nauczyć się od słonecznika: pomimo burz i dreszczów, z wielką odwagą zwracać się zawsze  w stronę słońca”.

Dodał:  administrator dnia 08 wrzesień 2018         Czytaj więcej · 82 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 47 1 2 3 4 > >>
Projekty edukacyjne
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Documaster
LOGOWANIE
Dziennik elektroniczny
LOGOWANIE
Różne

Zegar
383,347 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl